Element Lojistik’in Sunduğu Lojistik Hizmetleri Nelerdir?

2002 yılında uluslararası lojistik hizmetleri sunmak üzere kurulan Element Lojistik, kısa süre içinde ithalat ve ihracat sektöründe aranan bir firma haline gelmiştir. 2009 yılına gelindiğinde  IATA belgesi alarak hava kargo sektörüne giriş yaparak hizmet alanlarını genişletmiştir. Günümüzde üç büyükşehirde ofisi bulunan element lojistik, uluslararası lojistik hizmetleri alanında başarılı şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.

Element Lojistik, fuar taşımacılığı, aktarma yükleri, yük yönetimi, depolama ve ulukom yazılım sistemleri gibi lojistik çözümleri sunmaktadır. Müşterilere kaliteli hizmet ve müşteri odaklılık esasları çerçevesinde verdiği hizmetler denizyolu taşımacılığı, karayolu taşımacılığı, havayolu taşımacılığı ile entegreli olarak sürdürülmektedir.

Fuar taşımacılığı

Markaların uluslararası pazarda konumlandırmak, potansiyel müşterileri ile buluşmak üzere firmaların bir araya geldikleri etkinliklere fuar denilmektedir. Dünyada yaşanan küreselleşme ve buna bağlı olarak giderek önemli hale gelen uluslararası ticari ilişkiler fuarların önemini artırmaktadır.

Dönemsel veya yılda bir kez düzenlenen fuarlarda görsel olarak başarılı bir stantta sahip olmak firmalar için oldukça önemlidir. Dolayısıyla fuar mobilyaları, görseller, teşhir ürünleri ve sunum için gerekli olan diğer malzemeler dikkatli bir şekilde alınarak fuar alanına taşınması firmalar için büyük bir ihtiyaçtır. Sadece fuar değil aynı zamanda kongre, panel, seminer ve tanıtım gibi organizasyonların başarılı bir şekilde yürütülmesi ve sonuçlanması için de kaliteli ve deneyimli fuar taşımacılığı hizmetine gerek duyulmaktadır. Element Uluslararası Lojistik, organizasyonların her aşamasını üstlenerek müşterilerinin başarılı bir organizasyon geçirmesine yardımcı olmaktadır.

Aktarma Yük Taşımacılığı

Türkiye jeopolitik konumu itibariyle önemli bir kargo aktarma ülkesi durumundadır ve son 10 yılda bu önemi daha da artmıştır. Element Lojistik, İstanbul limanları üzerinden Balkan, Baltık ve Orta Asya ülkelerine ve Mersin limanı üzerinden ise, Irak, İran ve Orta Asya ülkelerine aktarma yük taşımacılığı yapmaktadır. Element Lojistik, aktarma yüklerini en seri ve profesyonel şekilde ve sadece 1 günde aktarmayı gerçekleştirmek üzere uzman liman ve gümrük ekibiyle birlikte çalışmaktadır.

Yük Yönetimi

Yük yönetimi, tüm sevkiyat işlemlerinin planlanma, işletimi ve yönetimi işlemlerinin işleyiş süreci olarak tanımlanabilmektedir. Element Lojistik, yüklerin boyutuna bakmaksızın Ulukom Entegre Lojistik Sistemleri yük yönetim modülünü kullanarak dağıtım çözümleri sunmaktadır. Yükün ilk alındığından teslimatına kadarki tüm sürecin takibini yaparak müşterilerine yük yönetimi, iş ağı optimizasyonu, yükleyici seçimi, yük yönetim sistemi, iade ürünler, üretim raporu ve denizyolu parsiyel servis taşımacılığı hizmeti vermektedir.

 

Depolama

Element Uluslararası Lojistik, globalleşen ve değişen dünyada müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda gümrüklü ve gümrüksüz depolama hizmeti sunmaktadır. Karayolu, denizyolu veya havayolu taşımacılığı ile ülkemize gelen yükler gümrükleme işlemi sonuçlanıncaya kadar gümrüklü depolara boşaltmaktadır. Bu duruma gümrüklü depolama hizmeti adı verilmektedir. Element Lojistik, lojistik ve dahili taşıma, gümrükleme, gümrüklü depolama, soğuk depolama, tek kullanıcılı veya çok kullanıcılı parsiyel depolama hizmetleri sunmaktadır. Gümrüksüz depolama hizmeti ile ise, müşterilerin yurt içi sekiyatları deneyimli personel ve yenilenen ekipmanlar sayesinde güvenle depolanmaktadır. Aynı zamanda Element Lojistik’in bu hizmet kapsamında verdiği diğer hizmetler; etiketleme, barkodlama, ayrıştırma ve paketleme olarak sıralanabilmektedir.

detaylı bilgi ve fiyat almak için lütfen bizimle iletişime geçin...

Soru ve Cevap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*