Karayolu taşımacılığı, yüklerin bir noktadan diğer bir noktaya güvenli, çabuk, sağlam, ekonomik ve verimli şekilde hareketine olanak sağlayan ulaşım sistemidir. Başlangıç ve varış noktası arasında aktarmasız bir taşıma sağlaması, kısa mesafeli taşımalarda diğer taşımacılık faaliyetlerine göre daha ekonomik olması gibi özellikleriyle avantajları bulunan taşıma modudur.

Fazla sayıda yükün doğrudan istenilen noktaya istenilen zamanda nakil edilmesini sağlayan karayolu taşımacılığı, günümüzde taşımacılık alanında en çok tercih edilen taşımacılık türüdür. Bunun sebebi güvenilir olması, hem yaygın olarak kullanılması hem de yükün çok sayıda yükün taşınmasına olanak sağlamalıdır. Bir evin eşyalarının taşınmasından bir fabrikanın taşınmasına kadar yer türlü taşımacılık faaliyeti karayolu taşımacılığı ile gerçekleştirilmektedir. Hem fiyat açısından hem de sağladığı kolaylık açısından lojistik sektöründe en yaygın kullanılan ulaşım sistemidir.
Kullanmış olduğu enerji kapasitesi, çevre kirliliğine sebep olması gibi dezavantajları olmasına rağmen esnek taşımacılık sağlaması, yükleme ve boşaltma işlemlerin kolaylıkla yapılabilmesi, kapıdan kapıya hizmet verilebilmesi, kısa sevk süresi sağlaması gibi özellikler diğer taşımacılık hizmetlerine göre avantaj sağlamaktadır.

Karayolu taşımacılığıyla kolili/paletli genel kargo taşıma, proje/gabari yük taşıma, komple ihracat ve ithalat yükleme ve taşıma, düzenli grupaj ihracat ve ithalat yükleme ve taşıma, askılı tekstil ürünleri taşımacılığı gibi taşımacılık hizmeti verilmektedir.

Element Lojistik, karayolları taşımacılığı hizmeti altında verilen taşımacılık hizmetlerinin yanı sıra binek araç yüklemeleri, komple tır yüklemeleri, parsiyel tır yüklemeleri, ısı kontrollü taşıma hizmeti ile ürünlerin/malların güvenli nakledilmesi gibi hizmetleri de sunmaktadır.

detaylı bilgi ve fiyat almak için lütfen bizimle iletişime geçin...

Soru ve Cevap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*