Bir ürünün ilk üreticisinden son tüketicisine kadarki süreçte yapılan tüm ambalajlama, depolama, nakliye, gümrükleme, dağıtım gibi hizmetlerin tamamına lojistik denmektedir. Dünyanın en büyük lojistik organizasyonu olan Tedarik Zinciri Uamanları Konseyi (Council of Supply Chain Management Professionals)’in literatüre kazandırdığı lojistik tanımına göre lojistik ise, ” “Müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda hizmetler de dahil olmak üzere tüm ürünlerin ve ilgili bilgilerin çıkış noktasından varış noktasına kadar etkili ve verimli bir biçimde taşınması ve depolanması için gerekli prosedürleri planlama, uygulama ve denetleme sürecidir. Bu tanıma içe doğru, dışa doğru, dahili ve harici hareketler dahildir.” Bu tanımla ilişkili olarak çevremizde bulunan tüm ürünlerin lojistik hareketlerinden söz edebilmekteyiz.

Uluslararası lojistik ve nakliye hizmetleri veren Element Lojistik, havayolu, karayolu, denizyolu taşımacılığını en iyi şekilde kullanarak müşterilerine güvenli lojistik hizmeti vermektedir. Ayrıca dünya çapında verdiği lojistik hizmetleri ise, fuar taşımacılığı, yük yönetimi, depolama, aktarma yükleri, ulukom yazılım sistemleridir.

Fuar taşımacılığı lojistik hizmetleri kapsamında fuar, seminer, kongre, tanıtım gibi organizasyonların başarılı bir şekilde sonuçlanması için etkinlik nerede olursa olsun organizasyonun tüm aşamalarında müşterilerine denetimli ekibi ile hizmet vermektedir.

Yük yönetimi ile Element Lojistik, sipariş yönetimi, yükleme planı, yükün işlenmesi ve takibi, faturalandırma, performans raporu gibi işlemlerin tamamını profesyonel ekibi ile yürütmektedir. Güvenlik izleme ve takip sistemi ile yükün ilk alındığından teslimine kadar izleyerek müşterilerilerinin yüklerini takip etmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca depolama hizmetleri kapsamında gümrüklü depolama hizmeti ve gümrüksüz depolama hizmetleri ile müşterilerilerine yüklerini güvenli şekilde depolama ve saklama hizmeti vermektedir. Lojistik hizmetleri konusunda daha detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

detaylı bilgi ve fiyat almak için lütfen bizimle iletişime geçin...

Soru ve Cevap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*