Standart ve Sertifikasyonlar

Reefer konteyner taşımacılığı

Yükünüzü taşınma aşamasında uluslararası standartlar ve yönetim sistemlerine uyarız.

Uluslararası standartlar ve mali sorumluluk sigortası
Servislerimizi geliştirmede uluslararası standartlar ve sertikasyonlara uyum sağlarız. Genel olarak, sıradan mali sorumluluk sigortası nakliyeci için sadece küçük bir kısmı kapsamaktadır ve çoğu durumda, hasar durumunda yeterli sigortayı sağlamayacaktır. Bundan dolayı, Element Lojistik yük sigortası yaptırmanızı tavsiye etmekteyiz. Yük sigortamız, kaza durumlarında hemen hemen tüm çeşitlerini kapsamaktadır. Bu Element Lojistik yük sigortasına yanlış paketleme ve yük kaybı da dahildir.

E-servisler
E-servislerimiz tüm yüklerinizi takip etmede esneklik, güvenilirlik şeffaflık ve kolay erişim imkanı sağlar. e-servislerimiz aracılığıyla, 24 saat online yük rezervasyonu yapabilirsiniz.

Gümrüklü Depolama Hizmeti

İthalatçı firmalar ürünlerini karayolu, denizyolu yada havayolu taşımacılığıyla Türkiye’ye getirdiğinde, ürünler gümrükleme işlemleri sonuçlanıncaya ve ithalat izinleri çıkıncaya kadar ya da müşteri ithalat vergisini yatırıncaya kadar gümrüklü depolara boşaltılmalıdır. Lojistik depo hizmetleri ve dahili taşıma, ülkeler arası taşıma, gümrükleme ve gümrüklü depolama hizmeti, soğuk depo ve dondurulmuş depo (Reefer konteyner taşımacılığı) tek kullanıcılı veya çok kullanıcılı parsiyel depolama hizmetlerini bir arada sunmaktayız.

Gümrük gözetimi altında bulunan mallarınız izin verildiği durumlarda gümrüklü depolama hizmetleri kapsamında Element lojistik tarafından depolanır.

Gümrüklü depolama hizmetleri ile uzman ekipler kontrolünde araç/konteyner yükleme-boşaltma hizmetleri, stok kontrolü, paketleme, elleçme, ilaçlama ve benzeri depo içi hizmetler sunmaktayız

Gümrüksüz Depolama Hizmetleri

Yurt içi sevkiyatta deneyimli personel ve sürekli yenilenen ekipmanlarımızla gümrüksüz depolama hizmetleri kapsamında ürünleriniz güvenle muhafaza edilmektedir.

Gümrüksüz (Serbest) depolama hizmetleri kapsamındaki diğer işlemler etiketleme, barkodlama, ayrıştırma, paketlemedir.