Ulukom Yazılım Sistemleri

Gümrüklü depolama hizmetleri

Bilgi sistemleri teknolojimiz sektörde lider durumdadır. Lojistik hizmetler için kapsamlı bir yazılım kullanıyoruz. (Depolama, Kaynaklar, Bilgi Yönetimi, Teknoloji, Uygulama Desteği)

Maliyeti düşüren bilgi teknolojileri
Yazılımımız işlevsel, verimlilik odaklı ve full takip sağlayan bir sistemdir. Bilişim sistemimizin temel amacı müşterilerimiz için maliyet tasarrufu sağlayarak, kaliteli hizmet sunmaktır. Ürünlerinizin final noktaya zamanında ulaşabilmesi için full ya da kısmen tedarik zincirinizi yönetebiliriz.

Yazılımımız tedarik zincirinin değişik noktalarını desteklemek üzere tasarlanmış birbirinden farklı bloklardan oluşmaktadır. İlgili bloklar sol tarafta listelenmiştir.

Depo yönetim sistemi


Depo yönetim sistemi olarak yazılımımız pazardaki en işlevsel yönetim araçlarındandır. Artan iş ihtiyaçlarını karşılamak için bizim tarafımızdan geliştirilmiştir.Tüm yeni geliştirmeler standart ürün içerisine eklenir ve böylelikle yeni fonksiyonları en kısa sürede müşterilerimizin yararına sunmuş oluruz. Tüm gümrüklü ve gümrüksüz depolama hizmetleri kapsamında bu sistem sunulmaktadır.

Satıcı yönetimli envanter ve veri doğrulama
Depo yönetim sistemimiz, satıcı envanterini yönetme, veri doğrulama, multi depo yönetimi gibi değişik fonksiyonlara sahiptir. Ayrıca ürün besleme, tedarik, paketleme, liman operasyonları, araç yükleme konularını da destekler. Depo yönetim sistemi, kağıt bazlı sistem, RF terminalli sistem, sistem destekli ve sistem yönlendirmeli olarak kurgulanabilir.

Yük yönetimi


Yazılımımızın nakliye yönetimi modülü, nakliyeci secimi ve optimizasyonu konularını ara depo ve son nokta teslimatları ile konsolide ederek çözüm üretir. Fatura dizaynı, nakliyeci faturası ve sözleşme yönetimi de bu modülün ana fonksiyonlarındandır.

E-visibility


E-visibility müşterilerimizin siparişlerini, ürün stoklarını ve stokların sistem hareketlerini görebilme olanağı sağlar. İhtiyaç duyulan bilgi, sistemimizden değişik formatlar da alınabilir. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda raporlar geliştirilebilir.

Stok bulundurma birimleri
Müşterilerimiz bir ürün siparişi verdikten hemen sonra, sistemimiz üzerinden sipariş detayını, kac SKU sipariş edildiğini, kaç adet ürün sipariş edildiğini vb. takip edebilirler. Bunlara ek olarak, kargo (gönderi) detayına, ve belirlenen diğer bilgilere de sistem üzerinden ulaşılabilir. Sipariş sisteme girildiği andan itibaren siparişin durumu sistem üzerinden takip edilebilir. Ürünlerin stok bilgileri ve daha bir cok stok hareketi de sistem üzerinden görüntülenebilir. E-visibility sayesinde, müşterilerimiz için özel olarak tasarlanmış raporlara direkt ulaşım imkanı vardır.

Entegrasyon geçidi


Entegrasyon geçidi, depo yönetim yazılımımız ile müşterilerimizi birbirine entegre edebilmek için kullandığımız yapıdır. Müşterilerimize tek noktadan erişim sağladığımız bir Ulukom Yazılım Sistemleri altyapısıdır. Element Lojistik Ulukom Yazılım Sistemleri alt yapımıza müşterilerimizin ERP sistemlerini (Oracle, SAP, JD Edwards, ERP LB vb.) entegre etme konusunda tecrübeye sahibiz.

Element Lojistik firması olarak İzmir merkezli olmak üzere tüm dünyaya hizmet vermekteyiz. Denizyolu parsiyel servis, gümrüklü ve gümrüksüz depolama hizmetleri, proje taşımacılığı, reefer konteyner taşımacılığı, canlı hayvan ve bitki taşımacılığı başta olmak üzere havayolu, denizyolu ve karayolu taşımacılığında lojistik sektörünün öncü firmalarından biri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.