Yönetim’in Mesajı

baskaninmesajiSon yıllarda dünya ekonomisi başta Avrupa ülkelerinin de ticari dalgalanmaların hüküm sürdüğü bir dönemden geçiyor. Risklerin arttığı bu dönemde, Element Uluslararası Nakliyat ve Lojistik, güçlü büyüme performansı sayesinde küresel krizde büyük yaralar almadı. Yüksek büyüme potansiyeli ve genç ekibinin yanısıra, belli sektörlerde göstermiş olduğu performans, firmamızın bu gücünün arkasındaki en önemli etkenlerden oldu.

Türkiye’nin ve Dünya’nın büyüme potansiyelinin en yoğun olduğu alanlardan birisinin lojistik olduğu biliniyor.

Türkiye’de yük taşımacılığının büyük bir kısmı denizyolu, karayolu ve havayolu ile yapılmaktadır. Etkin lojistik hizmetlerinin sağlanması, ihracatımız için çok önemli bir altyapı olduğundan, ülkemiz lojistik sektörünün, hızlı, güvenilir ve kolay ticaret için uluslararası entegrasyonlarını sağlamış, uluslararası sözleşmelerin varlığını takip eden firmalara ihtiyacı vardır.

Firmamız, başta FIATA/UTIKAD , IATA, Uluslararası taşımacılık belgeleri/lisanları olmak üzre, Uluslararası Kargo Taşımacılığının gerektirdiği lisanlara ve ISO 9001, 14001, 18001 toplam kalite belge ve sözleşmelerine sahiptir.

Bu sözleşme hükümleri firmamızı sektör içersin de uluslararası boyuta taşıyan ve iş yapma hacim ve kabiliyetlerini artıran nitelikler taşımaktadır. Bununla beraber, firmamız bu sözleşmelere uyum sağlayan son derece deneyimli ,tedarik zincirini çok iyi bilen personeline sahiptir.

Firmamız 2002 yılından beri lojistik altyapıya yönelik alanlarda hizmet vermekte olup sektörünün çatı kuruluşlarıdan biri haline gelmiştir

Tüm bu çalışmalar çerçevesinde hedeflenen nihai nokta, tüm müşterilerimize en iyi hizmet ve servisi, en kısa sürede, en yüksek kalite ve müşteri memnuniyeti ile sağlamaktır.