Blog


PARSİYEL YÜK TAŞIMACILIĞI

Kelime olarak parça anlamına gelen parsiyel, lojistik alanında sıklıkla kullanılan bir terimdir.
Devamı

PARSİYEL TIR YÜKLEMELERİ

Karayolu yük teslimatı, transit ve dağıtım terminalleri de kapsayan diğer sevkiyat türlerine kıyasla zaman bakımından avantaj sağlamaktadır.
Devamı

PARSİYEL YÜK TAŞIMACILIĞININ TÜRLERİ

Yaygın olarak kullanılan bir taşıma türü olan karayolu taşımacılığında rota planlamasına uygun olarak dağıtım yapılmaktadır, yükleme işlemi kapıdan veya depodan yapılabilmektedir.
Devamı

KARA YOLU TAŞIMACILIĞI NEDİR?

Karayolu taşımacılığı, yüklerin bir noktadan diğer bir noktaya güvenli, çabuk, sağlam, ekonomik ve verimli şekilde hareketine olanak sağlayan ulaşım sistemidir.
Devamı

ELEMENT LOJİSTİK’İN SUNDUĞU LOJİSTİK HİZMETLER NELERDİR?

2002 yılında uluslararası lojistik hizmet sağlayıcısı olarak kurulan Element Lojistik, kısa süre içinde ithalat ve ihracat sektöründe tanınan bir firma haline gelmiştir.
Devamı

FUAR TAŞIMACILIĞI

Ticari fuarlar, firmaların markalarını uluslararası pazarda konumlandırmak, potansiyel müşterileri ile buluşmak için ana araçlarından birisidir.
Devamı

AKTARMA YÜK TAŞIMACILIĞI

Türkiye jeopolitik konumu itibariyle önemli bir kargo aktarma ülkesidir ve son on yılda bu önemi giderek daha da artmıştır.
Devamı

YÜK YÖNETİMİ

Yük yönetimi, tüm sevkiyat süreçlerinin planlama, işletim ve yönetim süreçleri olarak tanımlanmaktadır.
Devamı

DEPOLAMA

Element Uluslararası Lojistik, globalleşen ve değişen dünyada müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda gümrüklü ve gümrüksüz depolama hizmetleri sunmaktadır.
Devamı

DENİZ YOLU TAŞIMACILIĞI NEDİR?

Gelişimi hızla devam eden uluslararası lojistik sektöründe ürünlerin bir noktadan diğer noktaya transferinin en hızlı ve güvenli şekilde sağlanması son derece önemlidir.
Devamı
1